Mowa MK: program pracy

Pałac Srebrzysty w Hanssii - siedziba elderlandzkiego ciała ustawodawczego.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Mowa MK: program pracy

Post autor: Daniel von Witt » 21 gru 2015, 12:09

Wasza Królewska Mość,
Wasza Wysokość Przewodniczący Rady,
Wysoka Rado,

objęcie urzędu pierwszego w historii Królestwa Majordoma Koronnego jest wymownym znakiem przemian dokonujących się w Królestwie Elderlandu, które po fazie depresji i kryzysie struktur władzy, demografii i infrastruktury informatycznej lat 2014-2015, a także po dłuższym okresie braku organu władzy wykonawczej znów ten organ odzyskuje i znów kieruje się ku lepszym czasom. Jest to zasługa wszystkich Elderlandczyków podtrzymujących nasz ogień, na czele z Jego Królewską Wysokością Marcinem Mikołajem, który w chwili próby nie pozwolił nam zginąć w odmętach Internetu, wykonując w pełni zobowiązania spoczywające nań na mocy pamiętnego aktu z 2012 roku. Jemu jak i wszystkim Elderlandczykom, którzy przetrwali ten trudny czas chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować. Dziękuję również Jego Królewskiej Mości Edwardowi i Jego Wysokości Rogerowi markizowi d'Artois za wyznaczenie i powołanie mnie na urząd Majordoma. Jest to organ władzy, który w przyszłości przybierze charakter kolegialny zamieniając się w Radę Koronną - rząd, którego nasza ojczyzna bardzo potrzebuje. Nie będzie to już ta sama Rada, przed którą dzisiaj stoję, gdyż jej los został przesądzony już w 2012 roku.

Mój program polityczny dla Królestwa obejmuje mniej więcej okres półroczny. Jeżeli moje własne siły, Jego Królewska Mość i Wy sami mi pomożecie, wierzę, że założenia, które wam zaraz przedstawię, zostaną w tym czasie zrealizowane. W pierwszej kolejności przedstawię sprawy polityki wewnętrznej, a następnie zagranicznej.

W nadchodzących miesiącach będę dokładał starań, aby feudalno-korporacyjny ustrój Królestwa w pełni się już wykształcił, co będzie oznaczało, że w Elderze umocni się władza nowej Rady Koronnej, jaka powstanie po zlikwidowaniu obecnej, a w Hanssi powstanie Senat złożony z dwóch stanów społecznych: korporacji intelektualistów (Akademii) oraz korporacji wojskowych (Elderlandzkiej Armii Królewskiej). Jeżeli warunki na to pozwolą nie jest wykluczone, że do Senatu dołączy również trzeci stan, o którym będzie mowa w stosownym do tego czasie. Do ustabilizowania sytuacji wewnętrznej konieczne będzie również obsadzenie wszystkich podmiotów terytorialnych, aby życie w prowincjach i protektoratach zaczęło ponownie kwitnąć. W tym celu podjęte zostały już kroki mające na celu sprowadzenie do Księstwa Monderii nowej dynastii, natomiast Protektorat Tanequetilu będzie zasiedlany w dalszej kolejności. Każdy z tych członów elderlandzkiej przestrzeni będzie zagospodarowywany. Z należytą dbałością poświęcę się również nadaniu godnego i stylowego wyglądu wszystkim istniejącym serwisom internetowym Królestwa, na których szczególne miejsce zyskiwać będą działy edukacyjne dla potencjalnych nowych obywateli. Elderland wróci również do życia na portalach społecznościowych, skąd te osoby również będzie chciał na swe ziemie ściągać. By zainteresować ich naszym państwem podejmowane będą również kulturalne i kulturalno-wojskowe inicjatywy, niektóre o zasięgu międzynarodowym, jak organizacja świąt państwowych, festynu kultury rycerskiej czy eksploracji Masywu Faradońskiego w poszukiwaniu żyjących tam jednorożców w celu objęcia ich ochroną w ramach specjalnego rezerwatu. Te wydarzenia będą mieć charakter interaktywny, aby poddani JKM Edwarda oraz obcokrajowcy mieli duże możliwości wykazania się w nich swoją kreatywnością i zaangażowaniem.

W polityce zagranicznej Królestwo Elderlandu oddychać będzie przez oba swe płuca: przez Monderię i Luskanię. Na wschodzie nasza uwaga skupiać się będzie na stosunkach Elderlandu z państwami Orientyki i Vaarlandu, w szczególności zaś z Trizondalem, Rotrią, Skarlandem i Surmenią. W styczniu uruchomione zostanie Orientyckie Forum Ekonomiczne (OFE), które będzie prowadzić działania na rzecz ożywienia gospodarczego na Orientyce w ramach Komitetu Gospodarczego, jaki postanowiono uformować na Szczycie w Rosseln. Jeżeli zajdzie taka potrzeba odbędzie się również kolejny szczyt państw Kontynentu, a na wiosnę (kwiecień-maj) w Hanssi odbędzie się Kongres Orientyki. Na zachodzie poświęcimy się ożywieniu ruchu z Królestwem Francji i Nawarry, starając się zorganizować szczyt, który określi mapę drogową współpracy sąsiedzkiej.

Absolutnie elementarne miejsce w kontaktach z bliską zagranicą zajmować będzie Królestwo Dreamlandu, z którym koniecznie musimy dogadać się w kilku kluczowych kwestiach. Rozwiązać będziemy chcieli również problem formalno-instytucjonalnego "działania" Wspólnoty Korony Ebruzów w ramach Karty WKE. Uważam, że Wspólnota ma szansę dalszego funkcjonowania, jednak na zupełnie nowych zasadach. W dreamlandzkim Komitecie Spraw Zagranicznych będę chciał ten problem poruszyć i ostatecznie określić, co z starymi strukturami ma dalej się dziać.

Dziękuję za uwagę.

(-) Daniel diuk von Witt
Majordom Koronny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rada Koronna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości