Królestwo ws. wydarzeń w Republice Bialeńskiej

Dział zawiera pisma i sprawy Dworu Królewskiego wydane w czasie drugiego panowania Alfreda.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Królestwo ws. wydarzeń w Republice Bialeńskiej

Post autor: Daniel von Witt » 13 lip 2018, 11:06

ObrazekKrólestwo Elderlandu
DWÓR JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI ALFREDA

Umiłowani Poddani Jego Królewskiej Mości,

wczoraj wieczorem doszło w Republice Bialeńskiej do zbrojnego przewrotu zorganizowanego przez Jego Ekscelencję Hewreta von Thorna, legitymującego się nie tylko paszportem bialeńskim, ale również paszportem elderlandzkim. W wyniku zamachu obalono Prezydenta Republiki Bialeńskiej Jego Ekscelencję Michaela Wolferina, w miejsce dotychczasowej administracji ustanawiając Rząd Tymczasowy. Akt ten motywowany był troską o przyszłość Republiki, która za ostatnich prezydentów rysowała się w coraz ciemniejszych barwach, a wielu mieszkańców Mikroświata nie kryło się z opiniami na temat grożącego Republice upadkowi.

Każde państwo wirtualne i jego przyszłość są najwyższymi i najcenniejszymi dobrami wspólnymi całej społeczności tworzącej dany kraj. Walka o ich ocalenie, trwanie i stwarzanie szans na rozwój, powinna być doceniana i pochwalana. Nie zawsze jej prowadzenie okazuje się być możliwe w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi i regułami gry demokratycznej, które często są przeszkodą do urzeczywistniania wyżej wymienionych celów. Wtedy prawdziwi patrioci muszą wykazać się odwagą i determinacją, aby usunąć wszystkie czynniki chorobowe i rozpocząć leczenie chorób trawiących umierający organizm państwowy, czy to w sferze strukturalnej czy w sferze ideologicznej. Taką walkę podjęło stronnictwo Jego Ekscelencji Hewreta von Thorna, usuwając gnuśny i dekadencki obóz Jego Ekscelencji Michaela Wolferina, który dawał społeczeństwu Bialenii bardzo zły przykład, nie kryjąc się z tym, że dla Bialenii nie jest w stanie nic zrobić. Zamachowcy, których trzeba nazwać raczej wybawicielami, postawili jasną kontrę takiej narracji płynącej z Wolnogradu. Nigdy się nie poddawać! - to ich przekaz.

Królestwo Elderlandu odczuwało w przeszłości na własnej skórze skutki złych rządów, które doprowadzały Ojczyznę naszą do ruiny. Podczas jednego z takich okresów doszło w naszym kraju do kontrrewolucji, która przywróciła krajowi porządek i zapewniła mu dalszy rozwój. To opór przeciwko złej władzy doprowadził do tego, że Królestwo Elderlandu wciąż zajmuje swoje miejsce wśród państw i narodów Mikroświata, a pamiątka tamtego wydarzenia jest świętem państwowym. Tak więc my, Elderlandczycy, jak niewiele innych narodów, doskonale rozumiemy Naród Bialeński, który stanął przed wyborem między przyszłością Republiki a posłuszeństwem złej władzy. I podjął słuszną decyzję, którą Królestwo Elderlandu w pełni popiera i przekazuje Rządowi Tymczasowemu Republiki Bialeńskiej wyrazy największego uznania i wsparcia.

Jednocześnie Królestwo Elderlandu zdecydowanie potępia groźby podjęcia zewnętrznych interwencji w sprawy Republiki Bialeńskiej przez państwa trzecie, niezależnie od ich celów. Niemożliwym do zaakceptowania jest, by inne państwa pod przymusem miały podtrzymywać u władzy w Republice słabeuszy i partaczy. Żadna interwencja w Republice Bialeńskiej nie może mieć miejsca bez zgody władz samej Republiki Bialeńskiej, która jest teraz uosabiana przez Rząd Tymczasowy.
(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

Zablokowany

Wróć do „Archiwum Króla Alfreda (drugie)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość