Kasowanie postów przez zamachowca z Dreamlandu

Dział zawiera pisma i sprawy Dworu Królewskiego wydane w czasie pierwszego panowania Alfreda.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Kasowanie postów przez zamachowca z Dreamlandu

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 07:37

Conrad Darosareier-Stattoerr nadużywa swych uprawnień administracyjnych i atakuje Królestwo Elderlandu odbierając możliwość publikowania postów przez legalne władze oraz kasując już opublikowane posty. Ma to znamiona zamachu stanu, który zostanie odparty. Z racji odebrania mi uprawnień publikacji w Monitorze Elderlandzkim zamieszczam po raz trzeci post o nadaniu Conradowi statusu persona non grata. Dwa wcześniejsze posty zostały z Monitora usunięte.
PROKLAMACJA KRÓLEWSKA
z dnia 8 sierpnia 2017 roku

Ja, Daniel von Witt, Lord Strażnik Koronny, sprawując swój urząd z Woli i w Imieniu Jego Królewskiej Mości Alfreda, Króla Elderlandu, Suzerena Monderii, Luskanii, Gorandii i Tanequetilu, Najwyższego Zwierzchnika Sił Zbrojnych, etc.

postanawiam, co następuje:

I. Uznaje się Regenta Królestwa Dreamlandu Conrada Darosareier-Stattoerr persona non grata i nakazuje natychmiastowe opuszczenie terytorium Królestwa Elderlandu.

II. Proklamacja jest skuteczna z chwilą ogłoszenia.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

Lord Strażnik Koronny

Ming z Mongolii
Numer GG: 0

Re: Kasowanie postów przez zamachowca z Dreamlandu

Post autor: Ming z Mongolii » 8 sie 2017, 07:52

Panie Wittku ale dlaczego zależy panu zerwaniu uni Elderlandu i Dreamlandu a wiem bo pan w tym ostatnim już dawno utracił władzę a poprzez rozpad unii mógłby pan bardziej umocnić swoją władzę w Elderlandzie .I powiem otwarcie że jest pan gnida,menda i wrzud na zdrowym organizmie narodu no tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 07:58

Unia personalna została zerwana przez JKM Alfreda, który abdykował tylko w jednym państwie. Oznacza to, że Regent Dreamlandu nie ma władzy w Elderlandzie. Nie miałby jej nawet wtedy, gdyby JKM Alfred abdykował w Elderlandzie! To są dwa osobne państwa dotychczas połączone osobą monarchy. Inne osoby sprawujące urzędy w obu krajach nie mają władzy podejmować decyzji w drugim kraju. To zupełnie tak, jakbym ja chciał wykonywać kompetencje Regenta Dreamlandu z racji bycia Lordem Strażnikiem w Elderlandzie. Nie mogłoby to przejść i nie przyszłoby mi nawet do głowy. Natomiast JKW Conrad Darosareier-Stattoerr posługuje się podłymi metodami, z których jest zresztą znany i sięga po władzę w suwerennym państwie w sposób nielegalny. To zamach stanu. Jeśli nie potrafi walczyć po dżentelmeńsku to ucieka się do totalitarnych metod: kto ma administrację - ten ma władzę. Na tym jego myślenie polegało i polega.

Lord Strażnik Koronny

Ming z Mongolii

Post autor: Ming z Mongolii » 8 sie 2017, 08:06

Tak tak już to pan mówił kilka razy a jeszcze też dodam że przy panu to już Zanik jest lepszy .Żegnam

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 08:08

Taka to jest dyskusja z dzieckiem.

Lord Strażnik Koronny

Ming z Mongolii

Post autor: Ming z Mongolii » 8 sie 2017, 08:15

No bo co mam innego pisać jak się pan ciągle powtarza zamiast napisać dlaczego tak naprawdę panu zależy na zerwaniu uni personalnej to pan ciągle podaje że dlatego że Alfred nie abdykował w Elderlandzie itd. A wiem że ta naprawdę nie o to panu chodzi.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 08:18

Ona już jest zerwana i jeśli ma być odnowiona (co jest jedną z ewentualności) to trzeba zdetronizować JKM Alfreda, co podjęła Rada Koronna. Wówczas wtargnął do Królestwa zamachowiec, który mając uprawnienia administracyjne uważa się tu za decydenta, choć nim nie jest i nie ma prawa nic robić. Co więcej - jego działania szkodzą odbudowie unii personalnej, choć jemu wydaje się, że "zabezpiecza" interesy Korony Dreamlandzkiej.

JKM Alfred zerwał unię personalną, a nie ja. Ja staram się uporządkować sprawy, by jej ewentualna odbudowa była możliwa. Regent Dreamlandu szkodzi tej sprawie, gdyż dokonuje zamachu stanu na legalne władze odrębnego państwa, podczas gdy sam nie ma tu nic do powiedzenia. Jest gościem, a nie gospodarzem.

Konrad Samanti

Post autor: Konrad Samanti » 8 sie 2017, 08:29

Daniel von Witt pisze:Ona już jest zerwana i jeśli ma być odnowiona (co jest jedną z ewentualności) to trzeba zdetronizować JKM Alfreda, co podjęła Rada Koronna. Wówczas wtargnął do Królestwa zamachowiec, który mając uprawnienia administracyjne uważa się tu za decydenta, choć nim nie jest i nie ma prawa nic robić. Co więcej - jego działania szkodzą odbudowie unii personalnej, choć jemu wydaje się, że "zabezpiecza" interesy Korony Dreamlandzkiej.

Unia nie została zerwana. Niestety, w tym wypadku to ja mam po swojej stronie literę prawa. Jedyne co może Pan w tej sytuacji zrobić, to machać nóżkami. Dwa posty zostały skasowane z Monitora w związku z faktem, iż nie pełni Pan już stanowiska Lorda Strażnika Koronnego.

JKM Alfred zerwał unię personalną, a nie ja. Ja staram się uporządkować sprawy, by jej ewentualna odbudowa była możliwa. Regent Dreamlandu szkodzi tej sprawie, gdyż dokonuje zamachu stanu na legalne władze odrębnego państwa, podczas gdy sam nie ma tu nic do powiedzenia. Jest gościem, a nie gospodarzem.

Ponownie, co za bzdury Pan wygaduje, żadna unia nie została zerwana, tylko macha Pan sobie szabelką w celu zrobienia większego majdanu. Proszę się zdecydować: albo jest Pan Elderlandczykiem, albo Dreamlandczykiem i członkiem Parlamentu Królewskiego - stanie po obu stronach "barykady" i aktywnie działanie na obu polach świadczy o dość zaawansowanej schizofrenii tudzież rozdwojenia jaźni, a do tego jest dość zabawne. Dlatego, proszę się zdecydować: albo wóz albo przewóz.

Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Kontakt:

Post autor: Vladimir von Lichtenstein » 8 sie 2017, 08:33

C. Darosareier-St. pisze:Unia nie została zerwana. Niestety, w tym wypadku to ja mam po swojej stronie literę prawa.

Jeśli ex-arcyksiążę uzna swój błąd, to będzie to zapowiedź końca v-świata!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 09:28

Muszę powtórzyć: Regent Królestwa Dreamlandu w Elderlandzie jest nikim. Nie ma tu możności o niczym decydować. Elderland wciąż ma Króla i ma jego zastępcę. Regent Dreamlandu może machać sobie szabelką.

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Ciri
Kontakt:

Post autor: Ciri » 8 sie 2017, 11:27

Uwaga! Ważny komunikat! Nastąpiła Wojna Flejmowa! Wszystkich obywateli i mieszkańców Elderlandu i Dreamlandu prosimy o 5 krotne czytanie swoich postów przed ich opublikowaniem, a tych którzy tego nie potrafią prosimy o nie opuszczanie domów!

Zablokowany

Wróć do „Archiwum Króla Alfreda (pierwsze)”