Proklamacja Królewska - odwołanie Lorda Strażnika Koronnego

Dział zawiera pisma i sprawy Dworu Królewskiego wydane w czasie pierwszego panowania Alfreda.
Konrad Samanti

Proklamacja Królewska - odwołanie Lorda Strażnika Koronnego

Post autor: Konrad Samanti » 8 sie 2017, 00:17

Szanowni Elderlandczycy,

Przed chwilą, w roli Regenta Królestwa Elderlandu, dokonałem odwołania Jego Ekscelencji Daniela von Witta z funkcji Lorda Strażnika Koronnego na mocy przepisu Edyktu Królewskiego o Lordzie Strażniku Koronnym:

2. Nie licząc zdrady stanu, innego ciężkiego przewinienia przeciwko Koronie, bądź też nagłej nieobecności czy też wręcz ustania, zmiana Lorda Strażnika następować będzie wyłącznie po zasięgnięciu opinii aktualnego Lorda Strażnika

W drodze Aktu Komendacji, Królestwo Elderlandu zostało oddane pod obronę, opiekę, i sprawiedliwość Korony Dreamlandzkiej, [...] z Królem Dreamlandu jako suwerenem w Królestwie. Pod opiekę Korony Dreamlandzkiej, nie Króla Dreamlandu z imienia.

Decyzję o odwołaniu Lorda von Witta podjąłem, aby spełnić swój obowiązek płynący z wypełniania urzędu Regenta - aby przekazać Następcy Tronu państwo w stanie takim, w jakim je zastałem. Lord von Witt dopuścił się ciężkiego przestępstwa przeciw Koronie, a moim obowiązkiem jest przede wszystkim strzec dobra Korony Dreamlandu. Decyzja moja została podparta najświeższą analizą prawną, jaką otrzymałem w trakcie audiencji.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Re: Proklamacja Królewska - odwołanie Lorda Strażnika Koronn

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 05:59

Regent Królestwa Dreamlandu nie ma żadnej władzy w Królestwie Elderlandu, więc działania Waszej Królewskiej Wysokości są po prostu nielegalne i naruszają tak Prawo jak również Tradycję Królestwa Elderlandu, stanowiąc akt uzurpacji nienależnej Wam władzy. Król Elderlandu podczas swojej nieobecności jest zastępowany przez Lorda Strażnika Koronnego, a nie dreamlandzkiego regenta.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 8 sie 2017, 08:19

Król Elderlandu podczas swojej nieobecności jest zastępowany przez Lorda Strażnika Koronnego, a nie dreamlandzkiego regenta.

Regenta dreamlandzkiego i elderlandzgrata kiego zarazem, Danielu.

Natomiast miło patrzeć, jak "monarchista" von Witt wreszcie pokazuje swojego prawdziwe oblicze i - w obliczu utraty władzy - wypowiada posłuszeństwo Koronie, podejmując nawet nielegalną próbę uznania za persona non grata Regenta Królestwa Elderlandu. Dobrze się stało, że król-senior Alfred odebrał Wam tytuł arystokratyczny - teraz wiadomo, że nigdy nie powinniście go mieć. Mam nadzieję, że po ustabilizowaniu się sytuacji Elderland zyska nowego, lepszego Lorda Strażnika, a wobec Daniela von Witta wyciągnięte zostaną odpowiednie konsekwencje.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 08:23

Nie ma czegoś takiego, jak regent elderlandzki. Jest Regent Dreamlandu i tylko Dreamlandu. Regent Dreamlandu nie ma nic do powiedzenia w Elderlandzie. Jest tu gościem reprezentującym Dreamland tak samo, jak Pan go reprezentuje. Reprezentantem Elderlandu jest Król, Lord Strażnik Koronny i Majordom Koronny. Regent Dreamlandu zaatakował władzę dwóch pierwszych podejmując się zamachu stanu i za to został wydalony z kraju.

JKM Alfred zażyczył sobie oddania tytułu honorowego, ale mi go nie odebrał. Ja się go zrzekłem.

Regent Dreamlandu nie ma tu nic do powiedzenia i nie będę się w tej sprawie już tyle powtarzał.

Pańskie pogróżki są nic nie warte :)

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 8 sie 2017, 08:34

Regent Dreamlandu zaatakował władzę dwóch pierwszych podejmując się zamachu stanu i za to został wydalony z kraju.

Od kilku godzin nie jesteście już Lordem Strażnikiem Koronnym, więc nie macie możliwości uznania kogoś za Persona non Grata, Jego Królewska Wysokość Regent na szczęście usunął wspomniany "akt prawny" jako niezgodny z prawem.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Numer GG: 42085982
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 8 sie 2017, 08:46

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:[
Natomiast miło patrzeć, jak "monarchista" von Witt wreszcie pokazuje swojego prawdziwe oblicze [...] w obliczu utraty władzy

Prawdziwe oblicze widzimy teraz pana marszałka-regenta, mój ojciec wykonuje funkcje, do której został tylko powołany. Jak widać ludzie się nie zmieniają, a jak nadmienił już mój ojciec pan Darosareier-St. znany już był ze swoich cenzorskich kompetencji. Wtedy pamiętam, że w tej sytuacji pan Asketil pomógł mojemu ojcu.

Od kilku godzin nie jesteście już Lordem Strażnikiem Koronnym
Jakim cudem skoro tylko JKM Alfred ma możliwość odwołania go z funkcji? Pan Cenzorek jest regentem wyłącznie w KD.
Obrazek Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem...

Awatar użytkownika
Henryk Wespucci
Kontakt:

Post autor: Henryk Wespucci » 8 sie 2017, 08:51

Nie możecie iść z tym do sądu? O wykładnię prawa, czy coś? Chociaż teraz będzie pytanie, do którego, skoro sąd w Dreamlandzie jest mało obiektywny dla Elderlandczyków? Może do sądu innej mikronacji? Chociaż tutaj któraś ze stron może nie uznać tego wyroku obcego sądu i będzie że ktoś się miesza w Wasze sprawy wewnętrzne. Pozostaje jedno - rozwiązanie najlepsze na świecie - wojna domowa.

Pozdrawiam z Almery w Królestwie Baridasu.
(-) Henryk Wespucci

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 8 sie 2017, 08:58

Jakim cudem skoro tylko JKM Alfred ma możliwość odwołania go z funkcji? Pan Cenzorek jest regentem wyłącznie w KD.

JKW Alfred nie ma takiej możliwości, bo nie jest już królem Elderlandu. Zgodnie ze złożonym kilka lat temu przez Simona McMelkora Aktem Komendacji tylko król Dreamlandu może być królem Elderlandu. Jeśli abdykuje w Dreamlandzie, automatycznie to samo dokonuje się w Elderlandzie. Osobna abdykacja tutaj stanowiła dobry zwyczaj poprzez uznanie podmiotowości Królestwa Elderlandu, ale absolutnie nie jest konieczna. Król Alfred rezygnując z tronu Królestwa Dreamlandu z mocy prawa przestał być monarchą w Elderlandzie, a rządzący w imieniu Króla Dreamlandu regent reprezentuje Koronę we wszystkich jej dependencjach. Jeśli Wy - Daniel von Witt i jego polityczni podopieczni - decydujecie się wypowiedzieć lojalność dreamlandzkiej Koronie, to zachowajcie choć resztki honoru i nie funkcjonujcie na forum Królestwa Dreamlandu w roli pasożyta.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 8 sie 2017, 09:33

Korona Dreamlandu nie jest połączona z Koroną Elderlandu. Elderland nie jest podległy Koronie Dreamlandzkiej na zawsze, co widać pokazało działanie Alfreda. Dwa osobne państwa, dwa osobne porządki prawne, dwie osobne tradycje. I w każdym przypadku - dwie osobne abdykacje. Jednej zabrakło - w Elderlandzie. Zastępcą Króla Elderlandu jest Lord Strażnik Koronny. Jakiś urzędnik z Dreamlandu nie ma prawa podejmować żadnych wiążących decyzji w imieniu Królestwa Elderlandu.

Lord Strażnik Koronny

Zablokowany

Wróć do „Archiwum Króla Alfreda (pierwsze)”