Dalszy los Korony Elderlandzkiej

Miejsce przeprowadzania uroczystości z udziałem Króla Elderlandu oraz wygłaszania przezeń mów tronowych i proklamacji.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Dalszy los Korony Elderlandzkiej

Post autor: Daniel von Witt » 27 sie 2018, 11:13

ObrazekKrólestwo Elderlandu
DWÓR JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI DANIELA VON WITTA

Drodzy Obywatele,

przeszło miesiąc temu Korona Elderlandu została okrutnie potraktowana przez Jego Królewską Wysokość Alfreda - ostatniego Króla Elderlandu z dreamlandzkiej dynastii Ebruzów. Nie dość, że Jego Królewska Wysokość nie zdołał Jej przyjąć w akcie koronacji, która się nie odbyła, to nie poczuwał się do tego, by się o to starać, będąc w Królestwie Elderlandu notorycznie nieobecnym, odkąd Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra Koronę mu przekazała. Jego Królewska Wysokość Alfred, po pacyfikacji elderlandzkiej suwerenności i próbie wepchnięcia Królestwa w ramy dreamlandzkiej racji stanu, abdykował w sposób podstępny i hańbiący nie tylko Koronę Elderlandu, której mógł nie chcieć, ale również swoją rodzinę, dobro której na sercu zapewne już mu leży. W swojej proklamacji z dnia 22 lipca br. ustąpił z tronu na naszą rzecz nie pytając nas o zdanie. Pomimo tego, że o najwyższą godność w Królestwie Elderlandu nigdy nie aspirowałem, oraz gdyby Jego Królewska Wysokość Alfred z prośbą o przyjęcie Korony Elderlandu do mnie by się zwrócił to bym tej prośby nie przyjął, to w zaistniałej sytuacji nie mogłem pozwolić na to, aby Korona Elderlandu była nadal kalana, stając się obiektem jakichkolwiek personalnych przepychanek. Z tego też powodu ją przyjąłem, gdyż dobro Korony i Królestwa są dla mnie najważniejsze.

Nie możemy jednak przejść do porządku dziennego nad faktem, że Korona Elderlandu została w taki sposób potraktowana przez człowieka, który nigdy nie był godny jej nosić, czego wyraźnym znakiem była ostatnia w naszej historii detronizacja, właśnie tego człowieka dotycząca. Z tego względu już na forum Królestwa Dreamlandu zapowiedziałem, że abdykuję niezwłocznie po: zabezpieczeniu i przywróceniu infrastruktury informatycznej Królestwa Elderlandu (co już się dzieje), uporządkowaniu najważniejszych spraw wewnętrznych oraz objęciu ochroną naszych podstawowych interesów w świecie. Wówczas Korona Elderlandu zostanie oddana do dyspozycji Rady Koronnej lub Rady Regencyjnej złożonej z wszystkich aktywnych i lojalnych obywateli, którzy postanowią kolegialnie komu Koronę Elderlandu ostatecznie powierzyć. Jesteśmy bowiem przekonani co do tego, że w takich okolicznościach jak te stworzone przez poprzedniego Króla, to ogół obywateli powinien decydować, kto powinien być ich monarchą.

Tymczasem na urząd Lorda Strażnika Koronnego powołaliśmy Simona McMelkora - najznamienitszą postać spośród wszystkich aktywnych obywateli elderlandzkich. Jego Królewska Wysokość daje nam gwarancję, że wszystkie sprawy państwowe będą odtąd wykonywane z największą starannością i z uwzględnieniem elderlandzkiej racji stanu. Do Jego Królewskiej Wysokości Simona McMelkora posiadamy pełne zaufanie, wiedząc, że z związanych z powierzonym Mu urzędem zadań wywiązywał będzie się bardzo dobrze. Zachęcamy go w pierwszej kolejności do objęcia kierownictwa w Radzie Koronnej i zwieńczenia zainicjowanych tam reform ustrojowych, a także do aktywizacji w Tajnej Radzie. Wszystkich obywateli prosimy o udzielanie mu niezbędnego wsparcia i pomocy w piastowaniu urzędu Lorda Strażnika Koronnego.
(-) Daniel von Witt, r.

Awatar użytkownika
McMelkor
Lord Strażnik Koronny
Kontakt:

Re: Dalszy los Korony Elderlandzkiej

Post autor: McMelkor » 27 sie 2018, 12:09

Wasza Królewska Mość,

Dziękuję za nominację.
W najbliższym czasie — po rozejrzeniu się i zapoznaniu z nową rzeczywistością — przystąpię do działań wskazanych w proklamacji. Zaczniemy od liczenia szabel. Ci, którzy z nami zostaną, niech wiedzą, że pryncypialną zasadą będzie «ani kroku w tył», a także że znajdujemy się w punkcie krytycznym i decydującym w elderlandzkiej historii, nie mniej niż Rewolucja Zimowa roku 2009, w czasie najważniejszej próby w naszych v-życiach. Parafrazując klasyka, wierni dziś Królestwu będą nosić imiona bohaterów, a ci którzy staną przeciwko nam (albo już stanęli) — imiona zdrajców i będą potępieni we wszystkich pokoleniach.

Jedna uwaga. Nazwanie mnie przez Jego Królewską Mość «aktywnym [w ostatnim czasie]» może budzić wątpliwości wśród zewnętrznych obserwatorów. Mimo jednak dłuższej przerwy w angażowaniu się w życie Królestwa nigdy nie odszedłem z niego zupełnie i wciąż śledziłem jego losy, odkładając w czasie kolejny powrót. Czyniąc długą historię krótką, zobaczywszy zaistniałą sytuację, postanowiłem przyspieszyć swój powrót i zgłosiłem się do Jego Królewskiej Mości na ochotnika — wg pierwotnego zamysłu — głównie w odbudowie infrastruktury informatycznej. Mogą Państwo oczekiwać designu paru nowych witryn, tradycyjnie zajmę się też IPN-em.

--
Simon McMelkor,
(ponownie) Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Numer GG: 9870726
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 27 sie 2018, 19:14

Silne słowa. Cały mikroświat będzie obserwować.

Bardzo się cieszę, że Elderland wrócił! Być może ten niespodziewany zwrot historyczny nada nowego tempa i rysu definicji elderlandzkości.

Karolina Aleksandra

PS Prośba o podmianę/usunięcie podpisu pod moim avatarem. Nie mam szansy dokonać tego bez panelu administracyjnego. A trochę głupio.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 28 sie 2018, 10:59

Dokładnie z takiej postawy znam Wicekróla, i takiej oczekuję. Liczę, że w najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy świadkami ożywienia i metamorfozy w tych miejscach Królestwa, za które zabierze się JKW McMelkor.

(-) Daniel von Witt, r.

Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 28 sie 2018, 18:02

Kibicuje :)

Sted Asketil

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Numer GG: 44703021
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 28 sie 2018, 21:59

Cieszę się, że trzymamy się dalej :) Mamy bunt do zdławienia oraz reformacje do dokończenia.
(-) st. gw. Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pałac Królewski - Sala Tronowa”