ON 1/2017 - Fundamenty Luskanii

Miejsce urzędowania Namiestnika Luskanii Daniela von Witta.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

ON 1/2017 - Fundamenty Luskanii

Post autor: Daniel von Witt » 10 sty 2017, 15:33

Obrazek
1/2017
Obywatele Królestwa Elderlandu,

po objęciu przeze mnie urzędu Lorda Strażnika Koronnego zgodnie z przepisami Statutu Luskanii stałem się jednocześnie Namiestnikiem Królewskiej Prowincji, a oprócz tego na podstawie Dekretu Majordoma o strukturze Elderlandzkiej Armii Królewskiej zostałem dowódcą Luskańskiego Okręgu Wojskowego obejmującego cały obszar Królewskiej Prowincji. W związku z tym witam serdecznie tych Elderlandczyków, którzy zamieszkują Luskanię bądź chcieliby się z nią związać i tutaj osiąść, podjąć się dzieła jej budowy i rozwoju. A będzie co robić.

Patrząc na historię Prowincji po Akcie Komendacji z 2012 roku stwierdzić trzeba, że nic się w niej nie działo. Poza próbą postawienia jej strony przez JKW Marcina III Mikołaja w roku 2014 nic więcej nie udało się na jej terytorium zbudować. To smutne, ale jednocześnie powinno nam dodać motywacji do niemalże nieskrępowanego tworzenia Królewskiej Prowincji według naszych własnych zamysłów. Pewne przemyślenia w kwestii budowy fundamentów naszego domu zdołałem już poczynić, by dalej ułożyć z nich plan, który teraz Wam pragnę przedstawić.

Plan budowy fundamentów Królewskiej Prowincji Luskanii obejmuje okres pół roku i dotyka następujących priorytetów:
  • 1. Strona internetowa - oczywistą sprawą jest, że własny serwis internetowy musi zostać postawiony i zawierać jak najwięcej potrzebnych informacji aktualnych i historycznych nt. Królewskiej Prowincji. Strona zostanie zbudowana w oparciu o istniejący szkielet, przygotowany ponad 2 lata temu przez JKW Marcina III Mikołaja.

    2. Organizacja prawa i administracji - wprowadzone zostaną podstawowe akty prawne związane z naszą tożsamością, symbolami, świętami, orderami i odznaczeniami, funkcjonowaniem administracji publicznej oraz osadnictwem. W zależności od zainteresowania Elderlandczyków zamieszkaniem w Królewskiej Prowincji podjęte zostaną również kroki mające na celu oddawanie poszczególnych miast i osad Luskanii w zarząd.

    3. Akcja osadnicza - większość Elderlandczyków nie ma określonego miejsca zamieszkania. Podejrzewać można jedynie, że zwierzchnicy prowincji i protektoratów mieszkają na ich terenie. Są to zbyt skąpe dane, gdyż pozostali mieszkańcy nie mają wskazanego miejsca zamieszkania, a więc nie mają swych korzeni, które pomogłyby im związać się z konkretną jednostką administracyjną, taką jak chociażby Luskania. Podjęte zostaną więc kroki, aby do naszej Królewskiej Prowincji ściągnąć jak najwięcej obecnych obywateli Królestwa.

    4. Marchia - ś.p. JKW Roger d'Artois rozpoczął proces budowy Marchii do obrony Elderu. Marchia ta będzie w dalszym ciągu rozbudowywana, a większość działań wojska w Luskanii będzie dotyczyć właśnie tego projektu.

    5. Kultura i dziedzictwo - w skład Królewskiej Prowincji Luskanii wchodzą dawne prowincje Luskania, Croran i Amwelandia, a także specjalny obszar Harpienu, wcześniej należący do Monderii. Każda z tych krain posiadała unikalny klimat, w większości zapomniany lub nie mogący być nawet pamiętanym, gdyż Elderlandczycy dziś to ludzie nieznający Elderlandu przed komendacją. Trzeba więc tym krainom przywrócić ich tożsamość, określić naszą własną.
Plan powyższy zaczynam realizować bez zbędnej zwłoki. Jeżeli są chętni do pomocy to na Was właśnie czekam.

(-) kmdr ppor. Daniel ax. von Witt
Namiestnik Koronny Luskanii

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Re: ON 1/2017 - Fundamenty Luskanii

Post autor: Daniel von Witt » 4 sty 2018, 20:09

Wkrótce minie rok od rozpoczęcia działań w Luskanii. Stan prac jest mizerny, dlatego bardzo bym prosił wszystkich zarejestrowanych mieszkańców Królewskiej Prowincji do zgłaszania się z ofertą pomocy w realizacji naszego planu oraz zgłaszanie własnych pomysłów na jego modyfikację. Będę zobowiązany.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Namiestnik Koronny Luskanii

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pałac Neumanna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość