Tablica na granicy: Królestwo Elderlandu wita

Miejsce, gdzie możesz przywitać się z mieszkańcami.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Tablica na granicy: Królestwo Elderlandu wita

Post autor: Daniel von Witt » 5 wrz 2017, 12:18

Obrazek
Strona główna Królestwa Elderlandu
Forum główne Królestwa Elderlandu


Królestwo Elderlandu istnieje od 25 grudnia 2004 roku. Spośród istniejących państw wirtualnych od Królestwa Elderlandu starsze są tylko: Królestwo Dreamlandu, Królestwo Hasselandu, Księstwo Sarmacji i Mandragorat Wandystanu. W tym miejscu dowiesz się absolutnych podstaw o naszym Królestwie.

Uzyskiwanie obywatelstwa

Instrukcja uzyskiwania obywatelstwa elderlandzkiego znajduje się tutaj oraz tutaj. Istnieje także wzór wniosku, z jakiego można skorzystać wnosząc o nadanie obywatelstwa.

Na stronie głównej Królestwa możesz zapoznać się z listą obywateli.

Współpraca z Dreamlandem

Królestwo Elderlandu od kwietnia 2012 roku pozostaje w unii personalnej z Królestwem Dreamlandu, a od połowy 2010 roku jest członkiem Wspólnoty Korony Ebruzów - międzynarodowej organizacji zrzeszającej monarchie. Królowa Elderlandu Karolina Aleksandra pochodzi z dreamlandzkiej dynastii Ebruzów i jest już piątym jej przedstawicielem na tronie Elderlandu.

Ponadto od początku 2015 roku Królestwo Elderlandu obecne jest na serwerze i forum Królestwa Dreamlandu. Od 2017 roku zakres tej obecności reguluje specjalna umowa elderlandzko-dreamlandzka, która z jednej strony zapewnia Elderlandowi pełną suwerenność w przeznaczonym mu miejscu na serwerze i forum dyskusyjnym, a jednocześnie dowodzi niepodległości Królestwa Elderlandu. W związku z powyższym Królestwa Elderlandu nie można mylić z państwem zależnym, gdyż takim nie jest. Forum Królestwa Dreamlandu jest bowiem miejscem koegzystencji dwóch niepodległych państw pozostających w unii personalnej.

Elderland i Dreamland od lat współdziałają na arenie międzynarodowej, bardzo często podejmując się wspólnych układów z krajami trzecimi.

Władze Królestwa

Lista funkcjonariuszy publicznych znajduje się tutaj.

Zwroty grzecznościowe

Kultura wymaga, aby do osób piastujących określone stanowiska państwowe oraz współobywateli zwracać się z należnym im szacunkiem. W szczególności mowa tu o Królu, królach seniorach i Wicekrólu.

Król. Zwracać się do Króla: Wasza Królewska Mość lub WKM, mówić o Królu: Jego Królewska Mość.
Król senior oraz Wicekról (Lord Strażnik Koronny). Zwracać się do króla seniora lub wicekróla: Wasza Królewska Wysokość lub WKW, mówić o królu seniorze lub wicekrólu: Jego Królewska Wysokość lub JKW.

Życie w małych społecznościach

Królestwo Elderlandu dzieli się na trzy jednostki podstawowego podziału administracyjnego, w tym dwie prowincje i jedno terytorium wydzielone. Ponadto Królestwo Elderlandu kontroluje państwo zależne: Wojskowy Protektorat Gorandii.

Prowincje:
Terytorium wydzielone:
  • Święta Ziemia Tanequetilu: forum
Państwo zależne:
  • Wojskowy Protektorat Gorandii: forum


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przejście Graniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość