DM - Wojska zaciężne

Elderlandzki publikator aktów prawnych.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

DM - Wojska zaciężne

Post autor: Daniel von Witt » 6 gru 2016, 18:30

DEKRET MAJORDOMA
z dnia 6 grudnia 2016 roku

o wojskach zaciężnych na usługach Elderlandzkiej Armii Królewskiej

Ja, Daniel książę von Witt, Majordom Koronny, działając na podstawie art. 2 ust. 4 Ustawy Rady Koronnej z dnia 19 sierpnia 2015 roku o Elderlandzkiej Armii Królewskiej,

stanowię, co następuje:

Art. 1.
1. Obywatele państw obcych mogą podejmować służbę wojskową zgłaszając się do Majordoma Koronnego w charakterze żołnierzy najemnych.
2. Majordom Koronny wydając postanowienie o przyjęciu do służby żołnierza najemnego określa zakres jego służby, miejsce jego służby i czas jego służby, po upływie którego żołnierz najemny zostaje ze służby zwolniony, o ile Majordom Koronny w porozumieniu z żołnierzem najemnym nie przedłuży służby na kolejny okres czasu.
3. Żołnierze najemni nie podlegają przepisom obowiązującym żołnierzy Elderlandzkiej Armii Królewskiej i nie posiadają statusu żołnierza Elderlandzkiej Armii Królewskiej, tworząc wojska zaciężne według własnego uznania.
4. Żołnierzom najemnym przysługuje żołd w wysokości 4.000 D, płatny z środków Elderlandzkiej Kompanii Królewskiej, a jeżeli nie może być w tej formie wypłacony Elderlandzka Kompania Królewska ustala formę wypłaty z każdym żołnierzem najemnym indywidualnie.
5. Żołnierze najemni zobowiązani są współpracować z Elderlandzką Armią Królewską i wykonywać założone przez nią cele i zadania, które otrzymują w formie rozkazów lub podejmują z własnej inicjatywy.
6. Żołnierzom najemnym nie przysługują stopnie wojskowe i inne przywileje związane ze służbą w Elderlandzkiej Armii Królewskiej.

Art. 2.
Dekret niniejszy wchodzi w życie w dniu ogłoszenia.

(-) kmdr ppor. Daniel książę von Witt
Majordom Koronny

Zablokowany

Wróć do „Monitor Elderlandzki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość