✰ Wieści z Monderii

Prowincja położona na Orientyce.
Prowincja nie posiada namiestnika.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Re: ✪ Wieści z Monderii

Post autor: Daniel von Witt » 6 gru 2016, 20:47

Wasza Książęca Mość,

do Księstwa Monderii przybywać wkrótce będą oddziały najemników Williama Oxlade-Chamberlaina i Torkana Ingawaara. Bardzo bym prosił o zapewnienie im zakwaterowania i należytego wyżywienia. Koszty obsługi tych wojsk pokryje Elderlandzka Kompania Królewska. Rozkazy będą nadchodzić w następnych godzinach.

(-) kmdr ppor. Daniel książę von Witt

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Post autor: Juarez » 11 sty 2017, 20:58

Prośbę Arcyksięcia spełniłem, lecz nie wiem, czy istnieje potrzeba przeciągania obecności wojsk zaciężnych na terenie Księstwa. Konflikt z Surmenią skończył się jedynie potyczkami na szczeblu dyplomatycznym i niczym więcej. Ponadto zapewniam, że Monderyjska Armia Narodowa jest zdolna samodzielnie zabezpieczać południowo-zachodnie granice.

Korzystając z okazji pragnę powiadomić, że trwają pracę nad odnową strony Księstwa Monderii. Obecny jej stan jest nieadekwatny do panującej sytuacji. Wiele działów wymaga uzupełnienia, reorganizacji bądź usunięcia. Dodatkowo warto również pochylić się nad oprawą graficzną i układem aby strona swym wyglądem przyciągała potencjalnego odbiorcę. Na tej właśnie kwestii w najbliższym czasie w pełni się skupię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 11 sty 2017, 21:01

Najemnicy zostali zaciągnięci na miesiąc. Po upływie tego okresu, co nastąpiło 6 stycznia, wojska zwolniono z służby automatycznie. Pozostaje już tylko wypłacić im należny żołd :)

(-) kmdr ppor. Daniel ax. von Witt

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Post autor: Juarez » 19 sty 2017, 19:01

Heraldyka monderyjska nabiera kolorów! Dziś zostały wprowadzone pewne zmiany dotyczące zasad heraldycznych panujących w Księstwie Monderii. Zachęcam do zapoznania się z efektami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 19 sty 2017, 19:03

Jestem pełen podziwu rozrastającej się sekcji heraldycznej w Księstwie. Oby tak dalej :) Zabieram się za studiowanie.

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Re: ✰ Wieści z Monderii

Post autor: Juarez » 10 mar 2017, 16:54

Na Cesarza Jakoba... Powoli zaczynam zachowywać się jak Kosma Medycejski. W każdym razie tak dla przełamania ciszy informuję, że Książę Monderii cały czas jest wśród żywych. Co prawda moja aktywność na forum może sugerować, co innego, ale ostatnio staram ułożyć jakieś sensowne podstawy do języka monderyjskiego i to właśnie pochłania dużą część mojego czasu. Jak na razie pierwsze podejścia wyszły, jakby to powiedzieć żeby mnie nikt nie oskarżał o zniesmaczanie, kiepsko. Kombinowałem z różnymi wersjami w oparciu o istniejące języki, ale skoro już się w to angażuję to postanowiłem stworzyć język zaczynając od zera.

Ponadto bawię się również z hymnem Monderii. Udało mi się skomponować dość dobry klip pod sam hymn i idealnie pasującą melodię o bojowym charakterze. Myślę, że tematyka walki i fanatycznego oddania krajowi będzie stanowić podstawę kultury oraz klimatu Księstwa. Samą Monderię widzę jako społeczność zmilitaryzowaną, ogarniętą uwielbieniem do wojny i władzy twardej ręki. Coś w deseń wizji Rosenvolta z domieszką legendy Słomagromu, który dawniej był częścią Monderii przez pewien czas. Mam nadzieję, że ta wizja się sprawdzi. Poeksperymentować nie zaszkodzi.

Co do sfinalizowania przeciągającej się przebudowy strony Księstwa to przyznam się bez bicia, że jakoś ostatnio nie mam weny do tego. Kilka razy przymierzałem się do stworzenia opisów poszczególnych podstron, ale zwyczajnie mnie to męczyło. Teksty szły wolno jak krew z nosa, a ich charakter zbliżony był do szajsu, dlatego też pieprznąłem to w cholerę. Nie będę robił czegoś na odpierdziel i to w dodatku z przymusu. Jak zyskam natchnienie to się tym zajmę. Do tego czasu postaram się nieco przemodelować część wizualną strony, bo ciągle czegoś mi brakuje.

Także to na tyle. Wiecie to co wiedzieć macie. Więcej Wam nie potrzeba. ;) A, no i sprawę tych nieszczęsnych, terholtzkich stoczni postaram się dopiąć na ostatni guzik żeby mnie Herr von Witt nie zjadł. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 10 mar 2017, 18:55

W Księstwie zamieszkało kilku Elderlandczyków, więc może co poniektórych Książę do powyższych zadań zatrudni? Niech na chwałę Księstwa pracują wszyscy (w miarę) tak samo :)

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Post autor: Juarez » 25 mar 2017, 21:51

Heroldia sporządziła i zatwierdziła herb Księstwa Monderii! Już niedługo jego status zostanie prawnie usankcjonowany w drodze dekretu książęcego. Zmiany wymaga także obecny herb książęcy, który niebawem zostanie zniesiony i zastąpiony nowym. Z inicjatywy Księcia heraldyka monderyjska przejdzie małą modernizację, która nada jej większego blasku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 25 wrz 2017, 18:53

Wasza Książęca Mość,
Elderland i Monderia proszą o aktywność. :)

(-) sir Tomasz von Habsburg

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Numer GG: 9870726
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 28 wrz 2017, 18:49

Odbyłam prywatną rozmowę z Księciem Monderii, w trakcie której zadeklarował, że nie jest w stanie zadeklarować stałej oraz regularnej aktywności z uwagi na napięty grafik realny. Nie ma co utrzymywać fikcji. Korona dziękuje za dotychczasową służbę i podejmie stosowne kroki w celu znalezienia następcy JXW Maikowskiego.

(—) Karolina Aleksandra

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Post autor: Juarez » 23 lis 2017, 23:56

Wracając do sprawy Monderii... Widzę, że od mojej ostatniej wizyty nic się tutaj nie zmieniło. Szczerze to sądziłem, że dzięki usynowieniu Hewreta zapewnię Koronie nowego lennika, ale synalek coś się do tego nie kwapi. No cóż, bywa i tak. Aczkolwiek jest i dobra wiadomość. Trochę szczęście w nieszczęściu. Mianowicie przez moją nieuwagę (niektórzy twierdzą, że głupotę ;d) doznałem urazu ręki, co zapewniło mi wolne od nieistniejącej budy i L4 w nieistniejącej pracy. Z racji ogromu freizeitu jakim teraz będę dysponował jestem gotów ponownie wyrwać tego trupa z rąk złej Domeny Królewskiej i kombinować przy nim tak żeby choć sprawiał wrażenie żywego. W razie gdybym znów był zagrożony realem po zakończeniu mojej rajskiej rekonwalescencji, postaram się poszukać następcy, który zapewni ciągłość Domowi Książęcemu w Monderii i nieco odciąży naszą Reginę.

Pozostaje jednak pytanie czy Korona przychyli się do niniejszej propozycji i znów obdarzy mnie swoim zaufaniem?
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 24 lis 2017, 11:54

Urządźcie się tak w tej Monderii, by każdy z członków dynastii Thornów od Pana w dół mógł nią zarządzać równolegle. Jeden złamie rękę, wtedy zacznie urzędować drugi.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 24 lis 2017, 18:34

Tutaj chyba raczej chodzi o to, że złamanie kończyny implikuje aktywność, a niezłamanie jej brak. Ciekawostka.

Bardzo miła niespodzianka — ale poproszę o chwilę na zbadanie sytuacji.

(—) Karolina Aleksandra

Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Kontakt:

Post autor: Hewret Monderski » 24 lis 2017, 21:07

Juarez pisze:Szczerze to sądziłem, że dzięki usynowieniu Hewreta zapewnię Koronie nowego lennika, ale synalek coś się do tego nie kwapi. No cóż, bywa i tak.

Gdyby nie studia, to już dawno bym napisał plan.
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Post autor: Juarez » 29 lis 2017, 21:05

Witam wszystkich po długiej przerwie. Mam nadzieję, że poza kilkoma spięciami między Traumlandem, a Farmacją za wiele mnie nie ominęło. ;)

Zresztą nieważne. Hewret, synku. Myślę, że czas najwyższy pozbyć się chodzika i wraz z ojczulkiem zabrać się za ten kawałek Ostii. Na pierwszy ogień pójdzie stworzenie monderyjskiej gałęzi von Thornów, o której wspomina Proklamacja żeby uregulować dziedziczność tronu. Statut Domu Książęcego (tu będzie zjawiskowa nazwa naszej dynastii) sformułujemy na konfie. Myślę, że tak będzie Ci łatwiej. Potem damy rzucić okiem dr. Wittowi i po uzyskaniu aprobaty Korony można szaleć dalej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 29 lis 2017, 21:39

Gratulacje, Wasza Książęca Mość. Może będziemy mieli w Elderlandzie choć jedną aktywną prowincję. :)

(-) sir Tomasz von Habsburg

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Post autor: Juarez » 1 gru 2017, 17:59

Dziękuję. Jeśli Hewret nie będzie zbyt mocno obciążony nieistniejącym realem to sądzę, że wszystko powinno iść płynnie. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 5 gru 2017, 11:24

Jak idzie Domowi Książęcemu układanie nowych praw?

KA

Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Kontakt:

Post autor: Hewret Monderski » 5 gru 2017, 17:09

Dobrze.
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Kontakt:

Post autor: Hewret Monderski » 11 gru 2017, 22:13

*stuka do uchylonych drzwi Sali Audiencyjnej Księcia*

Ojcze? Czy jesteś tu?
Obrazek

Awatar użytkownika
PTR
Kontakt:

Post autor: PTR » 12 gru 2017, 09:34

Ręka się zrosła.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 12 gru 2017, 10:49

Jesteśmy zawiedzeni statusem ręki.

(—) Karolina Aleksandra

Awatar użytkownika
Juarez
Kontakt:

Post autor: Juarez » 12 gru 2017, 20:34

*wyważonym kopnięciem otwiera drzwi Sali Audiencyjnej*

Wybaczcie, toaletowe posiedzenia z jedną sprawną ręką bywają dość długie. Zapraszam.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księstwo Monderii”