[Debata zakończona] IV/2016 Funkcjonowanie Rady Koronnej

Pałac Srebrzysty w Hanssii - siedziba elderlandzkiego ciała ustawodawczego.
Awatar użytkownika
Michal Yaqu
Numer GG: 1003737
Kontakt:

[Debata zakończona] IV/2016 Funkcjonowanie Rady Koronnej

Post autor: Michal Yaqu » 24 sty 2016, 16:53

Wasza Królewska Mość,
Wasza Wysokość Przewodniczący Rady,

Składam wniosek o rozpoczęcie debaty nad zmianami w Radzie.
Obecnie dochodzi do sytuacji, że Rada nie obraduje i jest wyłącznie na "papierze", uważam że należy naprawić tą sytuację i przywrócić Radę do życia.
(-) Michał wicehrabia Yaqu

Niezwyciężeni

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Re: [DEBATA] IV/2016 Funkcjonowanie Rady Koronnej

Post autor: Daniel von Witt » 24 sty 2016, 18:42

Proszę nie robić bałaganu w Radzie Koronnej. Jeżeli chce Pan rozpocząć jakąś debatę proszę o złożenie wniosku o zarządzenie debaty lub rozpatrzenie jakiegoś projektu ustawodawczego, który rozpatruje przewodniczący Rady - Lord Strażnik Koronny Roger markiz d'Artois.

(-) Daniel diuk von Witt
Majordom Koronny

Awatar użytkownika
Michal Yaqu
Kontakt:

Post autor: Michal Yaqu » 24 sty 2016, 19:37

[quote="Daniel von Witt"]... Jeżeli chce Pan rozpocząć jakąś debatę proszę o złożenie wniosku o zarządzenie debaty...[/quote]

Tak jak napisałem w poście powyżej
[quote="Michal Yaqu"]...
Składam wniosek o rozpoczęcie debaty nad zmianami w Radzie.
...[/quote]

Temat nazwałem Debata zamiast Wniosek ponieważ nie chcę jak to Pan nazwał "robić bałaganu". Wydaje mi się, że wszystko jest ok. Czekam na akceptację Debaty i jedziemy z tematem lub też nie.

PS. Na forum brakuje podwieszonych postów tj.
1. Informacji dotyczących debat (co należy złożyć, gdzie, w jakiej formie, ile czasu trzeba czekać na odp, kto akceptuje debaty, kto może występować z wnioskami, kto zamyka i podsumowuje debatę, czy ustalenia podczas debaty są wiążące ??)
2. Wzoru wniosku o debatę (temat + treść)
3. Wzoru posta rozpoczynającego debatę (temat + treść)
4. Wzoru podsumowania debaty i ustaleń z niej płynących (post w temacie debaty, osobny wątek ??)

Niezwyciężeni

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 26 sty 2016, 12:13

Przepraszam Przewodniczącego Rady, ale pozwolę sobie odpowiedzieć jeszcze Panu Yaqu.

Rada Koronna pracuje zgodnie z utrwalonymi zwyczajami. Aby zorientować się w tym, jak odbywa się procedowanie Rady wystarczy przejrzeć inne wątki wiszące w Radzie. Typowa procedura wygląda następująco:
  • 1. Wniosek (w tytule oczywiście: "[WNIOSEK] o ...") - przy czym wniosek może dotyczyć: zarządzenia debaty, projektu ustawy, projektu uchwały. Rada jest właściwa tylko w tych sprawach.
    2. Debata (w tytule oczywiście: "[DEBATA] ...") - debatę zarządza Lord Strażnik Koronny i nikt inny, tylko z wniosku uprzednio złożonego bądź z własnej inicjatywy.
    3. Głosowanie (w tytule oczywiście: "[GŁOSOWANIE DO ...] ...") - głosowanie zarządza po zakończonej debacie Lord Strażnik Koronny i nikt inny, tylko wtedy gdy obradowano nad uchwałą lub ustawą.
Nie potrzeba wzoru wniosku - wystarczy intuicyjne kierowanie się przebiegiem spraw w przeszłości i nawet sklecenie jednego zdania, w którym określi się o co wnosimy i czym ma zająć się Rada.

(-) Daniel diuk von Witt
Majordom Koronny

Awatar użytkownika
rogdart
Numer GG: 5739863
Kontakt:

Post autor: rogdart » 26 sty 2016, 20:24

Wasza Królewska Mość
Wasza Ekscelencjo Majordomie Koronny,

pozwolę sobie podziękować WE za wyręczenie mnie w udzieleniu wyjaśnień sir Yagu.

Zwracam uwagę, sir Yagu, że pańskie zachowanie jest niewłaściwe. Jeśli, jak wskazuje licznik postów, zaliczył ich pan już ponad pół setki, to przynajmniej można oczekiwać od pana tego, że przyswoił pan sobie podstawowe zasady netykiety obowiązujące na tym forum. Aby zmienić ten dziwny stan świadomości, to albo przyswoi je pan sobie w trybie przyspieszonym, albo będzie się pan zachowywał przynajmniej ostrożnie, za wzór mając innych, dużo od pana starszych stażem obywateli. Jeśli to jest dla pana za trudne, to chyba źle wybrał pan miejsce swojej aktywności. Jest tyle innych serwisow społecznościowych, gdzie pański styl bycia z pewnością nie będzie razil nikogo. Co najwyżej wzbudzi pan odruchy solidarności z panem lub wręcz przeciwnie - ktoś panu powie wprost, bez owijania w bawełnę, co o panu myśli.

Jego Ekscelencja diuk von Witt udzielił panu tak wyczerpujacych objaśnień, że można oczekiwać, że zrozumiał pan o co chodzi w tym dziale. Przede wszystkim - zawsze można popatrzeć jak zrobili to inni. Ogłoszenia i instrukcje są w takich sprawach niepotrzebne. W razie konieczności ma pan możliwość wysłać zapytanie do konkretnej osoby bezpośrednio z wątku - przycisk PM. I proszę zapamiętać - nie jest pan, w żadnym razie upoważniony do zakładania wątków specjalnych takich jak debaty, głosowania, itp.. Może w nieco dalszej przyszłości...

Awatar użytkownika
Michal Yaqu
Kontakt:

Post autor: Michal Yaqu » 27 sty 2016, 14:35

Ugryzł bym się w język ale nie jest to w moim stylu. Widzę że jest Panom bardzo ciężko zrobić poradnik korzystania z forum dla nowego obywatela (za którego się uważam). Nowi obywatele przychodzą do Królestwa i tak jak ja nie będą się przedzierać przez stertę starych postów by „nauczyć się” korzystać z forum bo po prostu nie ma na to czasu. Zaczną pojawiać się posty w niewłaściwych działach i ciągłe zwracanie uwagi. Ale co tam, ja nie jestem moderatorem to mnie to <><

Szanując Panów czas ograniczę moją aktywność na forum do niezbędnego minimum… i tak więcej spraw się załatwia za kulisami.

PS. Mój wniosek dot. zmian na forum i uczynieniu go bardziej czytelnym też sobie leży kolejny dzień i czeka „na lepsze jutro”. Przydała by się chociaż odpowiedz „NIE bo NIE”

Niezwyciężeni

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 27 sty 2016, 14:51

Wasza Ekscelencjo,

Królestwo Elderlandu na tym forum jest obecne od stosunkowo krótkiego czasu i stopniowo się rozrasta. Zdaję sobie sprawę z konieczności opracowywania wzorów, poradników, instrukcji, jednak nie powstanie wszystko na raz. Na to potrzebny jest czas. Jeśli Pan nim dysponuje również i tym może się Pan zająć. Tymczasem jednak nie trzeba wcale wertować całego forum, wystarczy zajrzeć do podobnych wątków i sprawdzić, jaki jest zwyczaj prowadzenia poszczególnych spraw. W niniejszym dziale znajduje się również wątek: Jak funkcjonować w Radzie? Posty w niewłaściwych działach nie są problemem. Za każdym razem staram się informować co należy zrobić, gdzie i w jaki sposób.

Przewodniczący Rady poinformował mnie wczoraj, że złożone wnioski i nieprawidłowo rozpoczęte debaty rozpatrzy dziś, w tym ten o strukturze forum.

(-) Daniel diuk von Witt
Majordom Koronny

Awatar użytkownika
rogdart
Kontakt:

Post autor: rogdart » 27 sty 2016, 17:28

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

W gruncie rzeczy uwaga sir Yagu nie jest pozbawiona podstaw. Rozumiem, ze nawet po zaliczeniu kilkutygodniowego stażu można miec wątpliwości, gdy zaczyna się pełnić nowe role w mikronacji. Warto chyba jednak byłoby zebrać podstawowe zasady postępowania na tym (tj.RK) forum. Uniknęlibyśmy w ten sposób, przynajmniej, tak wydawałoby się oczywistych przekroczeń zasad tegoż forum jak te, które przytrafiły się sir Yagu. Np.: że nie wolno rozpoczynać wątków debat, głosowań i dokonywać ich zakończenia :>D ponieważ to jest zadaniem przewodniczącego rady (a w parlamencie - jego marszałka).
Daniel von Witt pisze: Zdaję sobie sprawę z konieczności opracowywania wzorów, poradników, instrukcji, jednak nie powstanie wszystko na raz. Na to potrzebny jest czas. Jeśli Pan nim dysponuje również i tym może się Pan zająć. Tymczasem jednak nie trzeba wcale wertować całego forum
(...)
(-) Daniel diuk von Witt
Majordom Koronny
Jest to doskonały pomysł W.Ekscelencji i szczerze go popieram. Pan Yagu przecież sam najlepiej wie, co go "boli".
Daniel von Witt pisze:...
Przewodniczący Rady poinformował mnie wczoraj, że złożone wnioski i nieprawidłowo rozpoczęte debaty rozpatrzy dziś, w tym ten o strukturze forum.
(-) Daniel diuk von Witt
Majordom Koronny
No cóż, jeśli w tej chwili jest ktoś w tym dziale, to właśnie zostalem "przyłapany na gorącym uczynku".

Niestety, z debaty pomału robi nam się kabaret. No i temat jest zupełnie nie na miejscu. Wprawdzie uległ nieco zmianie jak widać ale w niczym nie dodało mu to powagi godnej debaty RADY KORONNEJ. Wobec tego oddalam rozpatrywaną sprawę jako niewłasciwą dla DEBATY Rady Koronnej. Będziemy ją kontynuować w innym miejscu i trochę innym czasie. Mamy mnóstwo naprawdę ważnych spraw do przeanalizowania. A to wymaga czasu, który nie powinien być zajmowany przez problemy, zgoda - dość ważne, jednak nie takie które stanowią o charakterze i przyszłych losach Królestwa.

Awatar użytkownika
Michal Yaqu
Kontakt:

Post autor: Michal Yaqu » 28 sty 2016, 18:18

Proponuję zamknąć ten temat i zmienić jego tytuł ponieważ strasznie odeszliśmy od tego co tutaj miało być omawiane.

Proszę o założenie w dziale "Sprawy Królestwa i Zagranica" (chyba najbardziej odpowiednie miejsce) podwieszonego posta (mam nadzieję, że to forum dopuszcza taką opcję) "Pytania od mieszkańców". Jak się zapełni zrobi się z tego FAQ ;p

Niezwyciężeni

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 29 sty 2016, 00:04

Złożył Pan wniosek o wprowadzenie zmian w Radzie Koronnej. Można o tym podyskutować, tylko warto znać Pana propozycje :)

Dodam tylko, że nie daję Radzie Koronnej więcej czasu istnienia niż miesiąc, góra dwa. Obecnie zajmujemy się ostatnimi aspektami, które poruszono w Stanach Generalnych, więc wkrótce Rada zostanie zastąpiona Senatem.

(-) Daniel diuk von Witt
Majordom Koronny

Awatar użytkownika
rogdart
Kontakt:

Post autor: rogdart » 29 sty 2016, 06:45

Może jednak przenieślibyśmy tę dyskusję do wątku specjalnie utworzonego w dziale Sprawy Królestwa i Zagranica na potrzeby tej właśnie krytyki działania rady. Zapraszam więc do wątku [Wniosek] Przebudowa forum w w/w dziale: http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic ... 356&t=4988

Awatar użytkownika
Michal Yaqu
Kontakt:

Post autor: Michal Yaqu » 30 sty 2016, 07:57

Daniel von Witt pisze: Złożył Pan wniosek o wprowadzenie zmian w Radzie Koronnej. Można o tym podyskutować, tylko warto znać Pana propozycje :)

Dodam tylko, że nie daję Radzie Koronnej więcej czasu istnienia niż miesiąc, góra dwa. Obecnie zajmujemy się ostatnimi aspektami, które poruszono w Stanach Generalnych, więc wkrótce Rada zostanie zastąpiona Senatem.
Widzę, że Rada ma być zlikwidowana więc można sobie darować dalszą dyskusję. Mam nadzieje, że pomysł z senatem okaże się skuteczny i pobudzi zarówno gospodarkę jak i ludzi do udzielania się

rogdart pisze:Może jednak przenieślibyśmy tę dyskusję do wątku specjalnie utworzonego w dziale Sprawy Królestwa i Zagranica na potrzeby tej właśnie krytyki działania rady. Zapraszam więc do wątku [Wniosek] Przebudowa forum w w/w dziale: http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic ... 356&t=4988
Wątek związany z przebudową forum miał dotyczyć stricte forum i uczynienia go bardziej przejrzystym, a nie krytyki Rady. Nie wydaje mi się dobrym pomysłem spamować kolejny wątek naszymi przemyśleniami które i tak zaraz zostaną wyrzucone do kosza. Jak napisał Pan Witt w powyższym poście Rada zostanie zastąpiona Senatem
Ostatnio zmieniony 31 sty 2016, 02:30 przez Edward II, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edycja BBCode

Niezwyciężeni

Awatar użytkownika
rogdart
Kontakt:

Post autor: rogdart » 31 sty 2016, 02:09

Michal Yaqu pisze: Widzę, że Rada ma być zlikwidowana więc można sobie darować dalszą dyskusję. Mam nadzieje, że pomysł z senatem okaże się skuteczny i pobudzi zarówno gospodarkę jak i ludzi do udzielania się (...)
Proszę wybaczyć, sir Yagu ale trzymajmy się zasad. Na razie nie pan decyduje o tym czy mamy kontynuować dalsza dyskusję więc proszę nie biadolić. Jeśli pański temat obroni się jako ważny, to mamy duże szanse kontynuować go nawet w przyszłym Senacie KE, jeżeli taki w niedługim czasie powstanie.
Michal Yaqu pisze: Wątek związany z przebudową forum miał dotyczyć stricte forum i uczynienia go bardziej przejrzystym, a nie krytyki Rady.
I tutaj "mija" się pan, sir Yagu, z prawdą gdyż pański post zaczął się od swoistego "donosu" na Radę.
Michal Yaqu pisze: Nie wydaje mi się dobrym pomysłem spamować kolejny wątek naszymi przemyśleniami które i tak zaraz zostaną wyrzucone do kosza.
Nie wydaje mi się dobrym pomysłem konfabulowanie na temat "spamowania" jakiegokolwiek wątku. Poza tym pozwoli pan chyba nam właśnie ocenić czy pańskie słowa będą spamem, czy nie. Spam? Z pewnością do tego nie dopuścimy.
Michal Yaqu pisze: Jak napisał Pan Witt w powyższym poście Rada zostanie zastąpiona Senatem
Tutaj na tym forum "Pan Witt" jest dla pana, sir Yagu, Jego Ekscelencją Danielem diukiem von Witt i tego się trzymajmy. Zauwazyłem, że Jego Ekscelencja diuk zwraca się do pana, sir Yagu, z wyszukaną uprzejmością, co jest jak wiadomo grzecznością arystokratów. Mógłby pan wziąć z JE diuka przykład choćby trzymając się zasad zwracania się na tym forum do osób z tytułami honorowymi.

(-) Roger d'Artois, markiz
Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Michal Yaqu
Kontakt:

Post autor: Michal Yaqu » 31 sty 2016, 08:26

Daniel von Witt napisał(a):
> Złożył Pan wniosek o wprowadzenie zmian w Radzie Koronnej. Można o tym podyskutować ...

rogdart napisał(a):
> ... Zauwazyłem, że Jego Ekscelencja diuk zwraca się do pana, sir Yagu, z wyszukaną uprzejmością ...

Z taką samą uprzejmością zwracam się do JE Daniela von Witt

Teraz w myśl "Pana zasad" powinienem wyrazić oburzenie za notoryczne przekręcanie mojego nazwiska, które nie brzmi Ya-G-u tylko Ya-Q-u

Wybaczcie wszyscy czytający tego posta ale zakończę tą jałową dyskusję i przejdę do budowy kolejnego modułu systemu gospodarczego ponieważ nie mam tyle wolnego czasu co niektóre osoby.

PS. Boję się poza tym, że zacznie się sprawdzanie mojej ortografii i interpunkcji ;)

Niezwyciężeni

Awatar użytkownika
rogdart
Kontakt:

Post autor: rogdart » 31 sty 2016, 17:26

Michal Yaqu pisze:Daniel von Witt napisał(a):
> Złożył Pan wniosek o wprowadzenie zmian w Radzie Koronnej. Można o tym podyskutować ...

Najwyraźniej lekceważy pan "wyciągniętą dłoń" - w przenośni, rzecz jasna - JE Daniela diuka von Witt ...
Michal Yaqu pisze: rogdart napisał(a):
> ... Zauwazyłem, że Jego Ekscelencja diuk zwraca się do pana, sir Yagu, z wyszukaną uprzejmością ...
Z taką samą uprzejmością zwracam się do JE Daniela von Witt
Raczy pan wybaczyć, ale nie da się porównać lekceważącego w charakterze napisu "Pan Witt" z formą zgodną z zasadami tj. taką jakiej pan użył wreszcie w powyższym cytacie.
Michal Yaqu pisze: Teraz w myśl "Pana zasad" powinienem wyrazić oburzenie za notoryczne przekręcanie mojego nazwiska, które nie brzmi Ya-G-u tylko Ya-Q-u
I dobrze, że pan tego nie zrobił. Przekręcenie dość rozbudowanego zwrotu grzecznościowego a pomyłka w odczycie dwóch bardzo podobnych liter: "q" i "g", to nie to samo. Mimo to przepraszam. Po wielogodzinnym wpatrywaniu w ekran czasem zaczyna się gubić szczegóły.
Michal Yaqu pisze: Wybaczcie wszyscy czytający tego posta ale zakończę tą jałową dyskusję i przejdę do budowy kolejnego modułu systemu gospodarczego ponieważ nie mam tyle wolnego czasu co niektóre osoby.
Trzymam pana za słowo!!!
Michal Yaqu pisze: PS. Boję się poza tym, że zacznie się sprawdzanie mojej ortografii i interpunkcji ;)
Interpunkcję mogę panu ostatecznie darować ale co do ortografii - proszę nie liczyć na litość...

Awatar użytkownika
rogdart
Kontakt:

Post autor: rogdart » 7 lut 2016, 18:49

Wysoka Rado,

poniewaz zabrnęliśmy w ślepą uliczkę jałowych sporów kończę tę debatę. Niestety ten koniec jest adekwatny do jej początku - i to byłoby na tyle.
-----------------------------
(-) Roger d'Artois, markiz
Lord Strażnik Koronny

Zablokowany

Wróć do „Rada Koronna”