Abdykacja w swoje urodziny

Centrum dyskusji o sprawach wszelakich z kraju i zagranicy.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Abdykacja w swoje urodziny

Post autor: Daniel von Witt » 26 maja 2018, 18:23

Królestwo Elderlandu obchodzi dzisiaj Święto Urodzin Jej Królewskiej Mości. Przez większą część dnia mieliśmy powody do świętowania, co uległo zmianie kilka godzin temu, gdy nasza Królowa, choć wysyłała mi wcześniej sygnały, że może abdykować, wybrała na to chyba najmniej spodziewany moment, wydając akt o abdykacji akurat w dniu swojego własnego święta. Warto bowiem przypomnieć, że Królestwo Elderlandu jest chyba jedynym państwem w świecie wirtualnym, w którym świętem państwowym jest dzień urodzin monarchy. To tym bardziej kuriozalne, że w Królestwie Elderlandu, inaczej niż u naszego starszego brata (Królestwa Dreamlandu) obiektywnych powodów do abdykacji nie było, a na pewno nie było tyle, co tam. Bo tam nasza Królowa była wzywana do aktywności, a w końcu do abdykacji, podczas gdy tutaj rzecz miała się czasami odwrotnie - to Królowa starała się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wykrzesywać aktywność z obywateli, wychodząc z różnymi inicjatywami, czy to na forach tajnych, czy też publicznie. Nasza władczyni nie należała do osób stroniących od bieżącego monitoringu naszego życia publicznego, którego tempo jest ostatnio bardzo słabe. Za to ponosimy odpowiedzialność wszyscy, porzucając swój kraj na tygodnie, a niektórzy, zdaje się, że na zawsze. Do tych osób nie można jednak zaliczyć Jej Królewskiej Wysokości, która na miarę swoich możliwości była dla Elderlandczyków wzorem do naśladowania. Czy Królestwo Elderlandu jest więc krajem na miarę takiej osobistości, jak Karolina Aleksandra? Bo że Królestwo Dreamlandu naszą władczynię przerosło, to przekonywało się o tym wielu z nas, obserwujących, a często i uczestniczących w życiu tego kraju. Tu nasza Królowa miała jednak spokój. Jej decyzja jest jednak w pełni zrozumiała. Chęć zachowania unii personalnej z Królestwem Dreamlandu wiązała się z jednoczesną abdykacją w obu krajach Wspólnoty Korony Ebruzów. Szkoda tylko, że doszło do tego akurat dziś, gdy Karolina Aleksandra świętuje 11 lat w mikronacjach. Wszystkiego najlepszego na nowej mikronacyjnej drodze życia. 100 lat Wasza Królewska Wysokość!

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Posty: 251
Rejestracja: 25 wrz 2012, 19:23
Numer GG: 9870726
Lokalizacja: Elder
Kontakt:

Re: Abdykacja w swoje urodziny

Post autor: Karolina Aleksandra » 26 maja 2018, 19:26

Dziękuję za miłe słowa. Uświadomiłam sobie, że zapomniałam się tu pożegnać. Głupia sprawa.

Jak pisałam w Dreamlandzie, żałuję, że sprawy się potoczyły tak, a nie inaczej. Lubię Elderland i kibicuję rozwojowi. Jest tutaj wyjątkowy klimat, który szkoda by było zaprzepaścić. Jeśli znajdę więcej czasu i jeśli nowy monarcha pozwoli, chętnie osiądę w którejś z prowincji, rozwijając któreś z miast.

(—) Karolina Aleksandra

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Re: Abdykacja w swoje urodziny

Post autor: Daniel von Witt » 28 maja 2018, 15:12

Byłoby świetnie, gdyby WKW pozostała wśród aktywnych Elderlandczyków i zajęła się jakimś dobrem, może większym niż pojedyncze miasto. Obecnie dyskutujemy likwidację prowincji i państwa zależnego, więc może gdzieś na tych niezagospodarowanych połaciach upatrzy sobie WKW dogodne dla siebie miejsce.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Królestwa i Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości