Święto Tradycji - 20 lutego 2018

Centrum dyskusji o sprawach wszelakich z kraju i zagranicy.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Święto Tradycji - 20 lutego 2018

Post autor: Daniel von Witt » 20 lut 2018, 17:43

Obrazek
ŚWIĘTO TRADYCJI

Program obchodów


20 lutego - przemówienie okolicznościowe Lorda Strażnika Koronnego oraz nobilitacje
21-28 lutego - "Tradycje elderlandzkie oczami współczesnych Elderlandczyków" - wykłady i dyskusje
28 lutego - podsumowanie świątecznego konkursu

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Posty: 3040
Rejestracja: 5 cze 2012, 14:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Elder (Luskania), Buuren (Furlandia)
Kontakt:

Re: Święto Tradycji - 20 lutego 2018

Post autor: Daniel von Witt » 20 lut 2018, 19:14

Obrazek

Wasze Ekscelencje,
Czcigodni Obywatele,

wielu z Was na co dzień, a tym bardziej w dniu Święta Tradycji, zadaje sobie zapewne pytanie "jakie są tradycje w państwie stojącym w cieniu swojego większego i starszego brata?". Ciekawi mnie, czy taka sama liczba pytających znajduje na to pytanie właściwe odpowiedzi. Przyznam, że jako stosunkowo młody Elderlandczyk, posiadający obywatelstwo od bez mała tylko trzech lat, sam wielokrotnie zadawałem sobie to pytanie bez uzyskiwania satysfakcjonujących odpowiedzi. Dowodzi to słów dreamlandzkiego króla seniora Edwarda Kriega, który stwierdził kiedyś, że zna Elderland jako państwo pogłębione w permanentnym kryzysie władzy. Miał rację - Królestwo nasze sprzed epoki Ebruzów targane było rozlicznymi konfliktami wewnętrznymi i międzynarodowymi, co wielokrotnie prowadziło kraj nad przepaść, wielokrotnie czyniąc z nas koczowników nieustannie migrujących po sieci i nie mogących zapuścić korzeni. Te cechy naszej państwowości można więc uznać za ugruntowane w naszej tradycji. Niestałość i skłonność do konfliktów. Uśmiecham się teraz, gdyż los znów zmusił nas do migracji, chociaż już tylko w obrębie Wspólnoty Korony Ebruzów. Miejmy więc nadzieję, że tym razem uda nam się osiąść w jednym miejscu na długo, gdyż stabilizacja daje szanse na pielęgnowanie naszej historii oraz szanse na rozwój.

Wpływ samych Ebruzów okazał się dla nas zbawienny. Dynastia reprezentowana dzisiaj przez Jej Królewską Mość Karolinę Aleksandrę, doprowadziła do radykalnego poprawienia się sytuacji naszego państwa, przede wszystkim w stosunkach wewnętrznych. Dynastia Ebruzów stawała także na wysokości zadania, broniąc nas kilkukrotnie na arenie międzynarodowej. Można więc z całą pewnością powiedzieć, że dzięki Koronie Dreamlandzkiej Królestwo Elderlandu w ogóle istnieje i cały czas odbija się od dna z przełomu 2014 i 2015 roku. Dziś już nikt poza JE Simonem McMelkorem nie pamięta Królestwa Elderlandu bez Ebruzów i nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie Elderlandu bez nich. Wierzę, że Korona Dreamlandzka również stała się elementem naszej tradycji.

W ostatnich dniach wkraczamy na ostatnią prostą w długim procesie reform ustrojowych, które zapewnić nam mają dodatkową stabilizację po budowie nowego domu. One mają być nie tylko zwieńczeniem prac i studiów nad naszą historią i materializacją planów projektanta takiego właśnie Elderlandu - wzmiankowanego McMelkora, ale również szansą na odroczenie tradycji wewnętrznych konfliktów. Nie mam jednak na myśli takich konfliktów, które prowadziły do osłabienia więzi społecznych i groziły naszej Ojczyźnie katastrofą. Mam na myśli "pozytywne konflikty", które powinny występować w każdej zdrowo funkcjonującej wspólnocie opartej na zasadzie państwa prawa. Pamiętajmy o tym, że nie tylko Tradycja jest dla nas ważna, nie tylko Korona jest dla nas ważna. Ważne jest dla nas również prawo. Jego tworzenie, przestrzeganie i egzekwowanie powinno zostać w nowych warunkach ustrojowych zintensyfikowane, a debaty o jego kształt, a zatem o kształt naszego państwa, powinny być żywe, aby nasza wspólnota posiadała swój udział wśród wszystkich mikronacji. Pamiętajmy o tym, że obecnie należymy do pięciu najstarszych spośród ich wszystkich! Szanujmy, odbudowujmy i nieustannie rozwijajmy ten dorobek, aby każdy Elderlandczyk mógł być dumny z swojego wkładu i wspólnego dzieła, któremu na imię Królestwo Elderlandu.


Dano dnia 20 lutego 2018 roku w Królewskim Mieście Elderze,


(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Królestwa i Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości