Unia personalna z Dreamlandem przerwana

Centrum dyskusji o sprawach wszelakich z kraju i zagranicy.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Unia personalna z Dreamlandem przerwana

Post autor: Daniel von Witt » 6 sie 2017, 17:09

Zawierucha wokół Korony Dreamlandzkiej nie dotykała dotychczas Królestwa Elderlandu bezpośrednio. Dopóki JKM Alfred pozostawał na tronie w Dreamlandzie dopóty nie mieliśmy się tutaj czym przejmować. Obecnie jednak nagła decyzja JKM Alfreda spowodowała opróżnienie tronu w Królestwie Dreamlandu, podczas gdy u nas JKM Alfred wciąż pozostaje królem. Utrzymanie się takiej sytuacji powoduje, że unia personalna między Dreamlandem a Elderlandem została zerwana. Jeśli nasz Król zdecyduje się pozostać na tronie Elderlandu - nie będzie to pociągało za sobą żadnych reperkusji. Jeśli zaś zdecyduje się abdykować w podobnym stylu do dreamlandzkiego wówczas rozpocznie się pierwsze od okresu 2011-2012 bezkrólewie. Pewne jest jednak to, że Dreamland i Elderland nie będą już miały tego samego władcy.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Kontakt:

Re: Unia personalna z Dreamlandem przerwana

Post autor: Tomasz von Habsburg » 6 sie 2017, 18:34

Wasza Ekscelencjo,
czy Akt komendacji został uchylony?

(-) sir Tomasz von Habsburg

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 6 sie 2017, 18:44

Mam nadzieję, że z dreamlandzkiego forum też się teraz wyniesiecie?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 6 sie 2017, 19:15

Tomasz von Habsburg pisze:[justify]Wasza Ekscelencjo,
czy Akt komendacji został uchylony?

Akt komendacji nie został uchylony i jego zapisy odnoszą się do Korony Dreamlandzkiej i Króla Dreamlandu, jednakże brak abdykacji w Królestwie Elderlandu komplikuje sprawę. Moim zdaniem (i Simona McMelkora, z którym rozmawiam właśnie o sprawie) musi mieć ona miejsce zanim w Dreamlandzie królowie seniorzy wybiorą nowego Króla, jeśli unia personalna miałaby szansę przetrwać. Może też powstać konflikt, kto ma prawo do Korony Elderlandu, skoro komendacja odnosi się do Króla Dreamlandu, którym zostanie ktoś inny niż JKM Alfred Król Elderlandu - legalnie przecież wciąż panujący.
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:Mam nadzieję, że z dreamlandzkiego forum też się teraz wyniesiecie?

Kwestia obecności Elderlandu na forum dreamlandzkim jest związana z obowiązywaniem aktu komendacji i traktatu o udostępnianiu infrastruktury. Jedna ze stron traktatu musiałaby go wypowiedzieć, aby Elderland opuścił to forum.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt[/justify]

Awatar użytkownika
McMelkor
Lord Strażnik Koronny
Kontakt:

Post autor: McMelkor » 6 sie 2017, 19:16

Myślę, że najpierw trzeba wysłać do Króla gołębia z zapytaniem czy zrobił to specjalnie, czy przypadkiem. I czy rzeczywiście nie zamierza się więcej logować, czy też zechciałby zamknąć wszystkie sprawy jak należy.
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 6 sie 2017, 19:36

Spróbuję wyjaśnić sprawę z JKM.

Lord Strażnik Koronny

Konrad Samanti

Post autor: Konrad Samanti » 6 sie 2017, 20:41

Drodzy Przedmówcy,

Jest to pierwszy raz kiedy przemawiam na terytorium Królestwa Elderlandu. Niestety, przyszło mi to wypełniając obowiązki Regenta Królestwa Dreamlandu.

Chciałbym zapewnić obywateli Elderlandu, iż dla obywateli Dreamlandu, dobro Elderlandu jest ważne jako dobro części naszej wspólnoty. Jednakże, chciałbym w tym miejscu przypomnieć, iż to Dreamland otoczył opieką Elderland, zapewniając infrastrukturę techniczną, obsługę, a także zapewniając szerszy odbiór działalności Elderlandu na forum dreamlandzkim, a nie na odwrót. Chciałbym także wskazać ogromną autonomię jaką Elderland cieszy się w ramach Dreamlandu - niską cenę, jaką Elderland płaci za te wszystkie przywileje i tak duży wkład z naszej strony.

W tak dramatycznym momencie dla życia Dreamlandu, wyskakiwanie z bardzo ogólnikowymi i wieloznacznymi hasłami, sugerującymi rozregulowanie stosunków pomiędzy naszymi krajami jest co najmniej nie na miejscu, a także godzi w cały wysiłek obu stron w budowanie wspólnoty.

Jeżeli strona elderlandzka uznaje, iż należy dokonać korekty naszych stosunków, jestem jak najbardziej za dokonaniem tej korekty. Jeżeli, pod jakimś nieznanym nam powodem, strona elderlandzka uznaje, iż jest to czas zakończyć naszą współpracę, to, Panowie, droga wolna.

Mam nadzieję, iż władze Elderlandu podejmą właściwe decyzje. Jak zawsze - jestem chętny do dalszej dyskusji.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 6 sie 2017, 21:00

Wasza Królewska Wysokość,
C. Darosareier-St. pisze:Chciałbym zapewnić obywateli Elderlandu, iż dla obywateli Dreamlandu, dobro Elderlandu jest ważne jako dobro części naszej wspólnoty. Jednakże, chciałbym w tym miejscu przypomnieć, iż to Dreamland otoczył opieką Elderland, zapewniając infrastrukturę techniczną, obsługę, a także zapewniając szerszy odbiór działalności Elderlandu na forum dreamlandzkim, a nie na odwrót. Chciałbym także wskazać ogromną autonomię jaką Elderland cieszy się w ramach Dreamlandu, za tak duży wkład z naszej strony.

Królestwo Elderlandu jest otoczone opieką przez Koronę Dreamlandzką, jak to wyraźnie stoi w akcie komendacji z 2012 roku. Było tak niezmiennie do dnia dzisiejszego, gdy w Królestwie Dreamlandu zapanowało bezkrólewie. Ten sam Król, którego Królestwo Dreamlandu już nie ma wciąż jest Królem Elderlandu. Oznacza to ni mniej ni więcej zerwanie unii personalnej decyzją Korony. Królestwo Dreamlandu nie jest instytucją tożsamą z Koroną Dreamlandzką, więc to nie pod jego opieką Królestwo Elderlandu się znajduje. Stosunki wzajemne między Królestwami w zakresie korzystania z jednej infrastruktury informatycznej są natomiast uregulowane stosowną umową dreamlandzko-elderlandzką, a sekcja forum "Królestwo Elderlandu" stanowi terytorium odrębnego od Królestwa Dreamlandu państwa.
C. Darosareier-St. pisze:W tak dramatycznym momencie dla życia Dreamlandu, wyskakiwanie z bardzo ogólnikowymi i wieloznacznymi hasłami, sugerującymi rozregulowanie stosunków pomiędzy naszymi krajami jest co najmniej nie na miejscu, a także godzi w cały wysiłek obu stron w budowanie wspólnoty.

Akt abdykacji JKM Alfreda w Królestwie Dreamlandu nie wpływa bezpośrednio na stosunki dreamlandzko-elderlandzkie, gdyż w zakresie infrastruktury informatycznej te regulowane są umową między naszymi rządami. Abdykacja Króla Dreamlandu pociąga za sobą konsekwencje na linii łączności Królestwa Elderlandu z Koroną Dreamlandzką, a nie z Królestwem Dreamlandu. Oba nasze państwa wiążą dwie główne umowy: Karta Wspólnoty Korony Ebruzów oraz traktat o udostępnianiu infrastruktury. Są to umowy między naszymi państwami, których w tej dyskusji nikt nie podważa. W wzajemnych stosunkach nic tu się więc nie zmieni.
C. Darosareier-St. pisze:Jeżeli strona elderlandzka uznaje, iż należy dokonać korekty naszych stosunków, jestem jak najbardziej za dokonaniem tej korekty. Jeżeli, pod jakimś nieznanym nam powodem, strona elderlandzka uznaje, iż jest to czas zakończyć naszą współpracę, to, Panowie, droga wolna.

Pozwolę sobie zauważyć, że to Premier Dreamlandu wyraził życzenie "wyniesienia się" z tego forum wtedy, gdy unia personalna zostanie zerwana. Akt komendacji nie dotyka jednak tej kwestii, gdyż jak powiedziałem - Elderland i Dreamland wiążą w różnych sprawach umowy. Od czasu aktu komendacji dochodziło trzykrotnie do zmiany panującego w naszych państwach. Każdorazowo abdykacja dokonywała się równocześnie w obu krajach. W obu krajach król ustępujący wskazywał na następcę tego samego człowieka, co sprawiało, że unia personalna mogła trwać. Dziś nie miało to miejsca, w związku z czym Wy nie macie dziś Króla, a my wciąż tak.

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 6 sie 2017, 21:34

Towarzysze,

prawdą jest, że wraz z dzisiejszymi wydarzeniami stosunki między Królestwem Dreamlandu a Królestwem Elderlandu właściwie nie uległy zmianie. Uważam jednak, iż zakończenie trwającej kilka lat unii personalnej jest dobrą okazją do zrewidowania naszych dotychczasowych relacji. Wraz z przerwaniem unii pękła ostatnia nić faktycznej zależności Elderlandu od Dreamlandu. Obecnie wspomniane przez przedmówcę dreamlandzko-elderalndzkie stosunki ograniczają się właściwie do bezinteresownego zapewniania Królestwu Elderlandu kroplówki w postaci utrzymywania go na naszym, dreamlandzkim forum. W istocie jest to utrzymywania kilku całkowicie wyjętych spod dreamlandzkiego prawa działów będących prywatnym folwarkiem Daniela von Witta i kilku skupionych wokół niego Dreamlandczyków. Jako pełniący obowiązki Premiera Królestwa Dreamlandu uważam, że należy postawić Elderland przed wyborem - albo dalsza integracja z Dreamlandem i zerwanie z fikcyjną w gruncie rzeczy niepodległością, albo wypowiadamy Akt Komendacji i się żegnamy. W przypadku drugiej opcji należy jeszcze liczyć się z konsekwencjami związanymi ze sprawowaniem zagranicznych urzędów. Nie wyobrażam sobie, aby - na przykład - Daniel von Witt pełnił, jako faktyczny przywódca państwa obcego, jakąkolwiek funkcję publiczną w Królestwie Dreamlandu.

Nie jesteśmy organizacją charytatywną. Jestem zdania, iż nie powinniśmy z dobrego serca utrzymywać organizmów pseudopaństwowych, nad którymi nie mamy jakiejkolwiek kontroli.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 6 sie 2017, 22:06

Panie Premierze,

zryw aktywności zagranicznej u ustępującego w Dreamlandzie Premiera powinien może i cieszyć tamtejszy elektorat, jednak w sytuacji, gdy cała władza wykonawcza Królestwa Dreamlandu jest dziś do wymiany nie ma Majordom Koronny ani Dwór Królewski w Elderze równorzędnego partnera do rozmowy na tematy przez Pana Premiera zaproponowane. Władze Królestwa Elderlandu chętnie podejmą się dyskusji na dowolnym polu współpracy i integracji z Królestwem Dreamlandu, gdy będą mieć przy stole partnerów posiadających solidnie osadzony mandat do sprawowania władzy.

Chcę również zwrócić uwagę, że wypowiedzi Pana Premiera mają znamiona krucjaty wymierzonej we mnie konkretnie. I pod to tylko podporządkowana ma być linia polityki ustępujących władz dreamlandzkich, chcących jeszcze ugryźć swojego oponenta. To bardzo krótkowzroczne.

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
McMelkor
Lord Strażnik Koronny
Kontakt:

Post autor: McMelkor » 7 sie 2017, 04:02

C. Darosareier-St. pisze:Drodzy Przedmówcy,

Jest to pierwszy raz kiedy przemawiam na terytorium Królestwa Elderlandu. Niestety, przyszło mi to wypełniając obowiązki Regenta Królestwa Dreamlandu.

Chciałbym zapewnić obywateli Elderlandu, iż dla obywateli Dreamlandu, dobro Elderlandu jest ważne jako dobro części naszej wspólnoty. Jednakże, chciałbym w tym miejscu przypomnieć, iż to Dreamland otoczył opieką Elderland, zapewniając infrastrukturę techniczną, obsługę, a także zapewniając szerszy odbiór działalności Elderlandu na forum dreamlandzkim, a nie na odwrót. Chciałbym także wskazać ogromną autonomię jaką Elderland cieszy się w ramach Dreamlandu - niską cenę, jaką Elderland płaci za te wszystkie przywileje i tak duży wkład z naszej strony.

W tak dramatycznym momencie dla życia Dreamlandu, wyskakiwanie z bardzo ogólnikowymi i wieloznacznymi hasłami, sugerującymi rozregulowanie stosunków pomiędzy naszymi krajami jest co najmniej nie na miejscu, a także godzi w cały wysiłek obu stron w budowanie wspólnoty.

Jeżeli strona elderlandzka uznaje, iż należy dokonać korekty naszych stosunków, jestem jak najbardziej za dokonaniem tej korekty. Jeżeli, pod jakimś nieznanym nam powodem, strona elderlandzka uznaje, iż jest to czas zakończyć naszą współpracę, to, Panowie, droga wolna.

Mam nadzieję, iż władze Elderlandu podejmą właściwe decyzje. Jak zawsze - jestem chętny do dalszej dyskusji.

Wasza Królewska Wysokość,

O ile mi wiadomo, władze Elderlandu nie mają intencji zrywania czegokolwiek ani nawet zmieniania, ale wyjaśnienie co z tego fantem - brakiem abdykowacji w Elderlandzie - zrobić.

Moim zdaniem, skoro Akt komendacji nazywa Króla Dreamlandu "suwerenem", możliwa jest interpretacja, że przestając być Królem KD, Alfred przestał być też Królem KE, a zatem nie zmienia się nic.
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 7 sie 2017, 08:59

Takie wyjście jest jak najbardziej możliwe, jednak wymaga od obywateli Królestwa Elderlandu zdetronizowania JKM Alfreda "dla pewności". Wydaje mi się jednak, że w każdym z wariantów (detronizacja/abdykacja przed wyborem Następcy Tronu w KD lub po wyborze) wymagać będzie powtórzenia aktu komendacji wobec nowego Króla Dreamlandu.

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 10 sie 2017, 12:30

Wasza Ekscelencjo,
jak postępuje proces detronizacji JKM (lub JKW) Alfreda? Pytam, ponieważ nowy Król Dreamlandu w swoim pierwszym postanowieniu w tytulaturze nie wymienił swej pozycji w Elderlandzie. Czy głosowanie w Radzie Koronnej zostanie wznowione po zamknięciu wątku przez byłego już Regenta KD?

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 10 sie 2017, 12:32

Zwróciłem się do administracji forum (Mat Max) o przywrócenie odebranych mi przez Regenta uprawnień pozwalających na publikowanie wiadomości w Monitorze Elderlandzkim oraz zarządzanie debatami w Radzie Koronnej. Na ten moment czekam na informację, że takie uprawnienia na powrót zostały mi przyznane. Wówczas będziemy mogli kontynuować proces detronizacji.

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
Michal Yaqu
Numer GG: 1003737
Kontakt:

Post autor: Michal Yaqu » 10 sie 2017, 14:28

Daniel von Witt pisze:[justify]Zwróciłem się do administracji forum (Mat Max) o przywrócenie odebranych mi przez Regenta uprawnień pozwalających na publikowanie wiadomości w Monitorze Elderlandzkim oraz zarządzanie debatami w Radzie Koronnej. Na ten moment czekam na informację, że takie uprawnienia na powrót zostały mi przyznane. Wówczas będziemy mogli kontynuować proces detronizacji.

Czy za taką samowolę Regent nie powinien odpowiadać karnie. Widzę, że niektóre osoby aspirują do rządzenia wszystkim wszędzie, a nie znają podstaw prawa obowiązującego w Królestwach. Paranoja, że takie osoby mogą mieć uprawnienia admina.
(-) Michał wicehrabia Yaqu

Niezwyciężeni

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 10 sie 2017, 20:43

Przeglądając Micropedię, znalazłem atykuł o Konflikcie Elderlandzko-Dreamlandzkim stworzony przez użytkownika DjkCezarowcy.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 10 sie 2017, 20:55

Czy nazwy "Elderland", "Dreamland" są aż tak trudne do poprawnego napisania bez literowania?

Lord Strażnik Koronny

Awatar użytkownika
matmax
Kontakt:

Post autor: matmax » 10 sie 2017, 20:56

Gdy się nie zna języków...
Mat Max von Salvepol
Komisarz Wyborczy Królestwa
Scholandczyk

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Król Elderlandu
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 10 sie 2017, 21:14

To wystarczy skopiować. Nie wiem, które słowa w Królestwie są wymawiane najczęściej, ale stawiam, że "Dreamland" w Dreamlandzie jest w czołówce :P

Ming z Mongolii
Numer GG: 0

Post autor: Ming z Mongolii » 10 sie 2017, 21:46

Daniel von Witt pisze:Czy nazwy "Elderland", "Dreamland" są aż tak trudne do poprawnego napisania bez literowania?

Lord Strażnik Koronny

Zauważylem wcześniej mój błąd i chciałem go poprawić ale niestety nie ma możliwości edytowania nazwy artykułu .

Ming z Mongolii

Post autor: Ming z Mongolii » 10 sie 2017, 21:53

A po za tym co mam poradzić jak mam dyslekcję,dysgrafię i dysortografię to popełniam wiele błęfów ortograficznych i interpunkcyjnych ale jak pan tego nie rozumie to trudno.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Numer GG: 42085982
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 10 sie 2017, 21:56

Zrozum, że te choroby odnoszą się do ciebie tylko wtedy gdy piszesz ręcznie na papierze.

NA KOMPUTERZE MASZ CZERWONE PODKREŚLENIE JAK NAPISZESZ COŚ ŹLE, A W TELEFONIE MASZ AUTOKOREKTĘ!

Obrazek

Technologia posunęła się naprawdę do przodu. Trzeba z niej tylko umiejętnie korzystać.
Obrazek Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem...

Ming z Mongolii

Post autor: Ming z Mongolii » 10 sie 2017, 22:26

No tylko że ja piszę głównie na telefonie który nie ma wbudowanej funkcji autokorekty choć wiem że są strony poprawiające błędy i nawet przez jakiś czas z nich korzystałem ale w końcu przestalem bo nie poprawialy wszystkich moich błędów do końca.A przy okazji choć za tobą nie przepadam to muszę przyznać że twój nowy avatar nawet fajny.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Numer GG: 42085982
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 10 sie 2017, 22:40

Proszę bardzo: https://play.google.com/store/apps/deta ... tkey&hl=pl

Klawiatura z autokorektą.
Obrazek Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem...

Ming z Mongolii

Post autor: Ming z Mongolii » 10 sie 2017, 22:46

A ok dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Królestwa i Zagranica”